Mai ploua mult? Ciuperci de crescatorie „cultivate” in cuib


Am primit de la un crescator aceasta poza sugestiva… ciuperci de crescatorie aparute in cuib. O poza… 1000 de cuvinte despre mizeria asta de vara in care a plouat aproape zilnic, deseori de mai multe ori pe zi.
Continuă să citești Mai ploua mult? Ciuperci de crescatorie „cultivate” in cuib

Crescatorie automatizata


Puteti vedea un sistem automat de deschidere usi + mancare la porumbeii pe care ii am in judetul OLT. Intrucat eu stau in Bucuresti si ajung la 2-3 saptamani la ei, am facut o mica automatizare sa pot controla de la distanta totul.

In plus fata de ce se vede mai jos, am legat si cotetul la reteaua locala de apa, si au apa in permanenta.

Continuă să citești Crescatorie automatizata

Idee drop trap


Va salut dragi colegi! Mă numesc Bogdan și locuiesc în Câmpulung Muscel, judetul Arges. După o pauza de 4 ani in creșterea porumbeilor, am revenit la pasiunea mult râvnită. Doresc sa va arat și să vă împărtășesc o idee de intrare în crescătorie (drop trap), aceasta fiind provizorie până îmi construiesc un sputnik, așa cum aveam crescătoria odinioară (v-am atasat si o poza).
Continuă să citești Idee drop trap

Sputnik pentru crescătorie in podul casei


Buna ziua, ma numesc Arcaleanu Ovidiu și sunt un crescător care vrea sa își construiască o crescătorie in podul casei. Rugămintea mea la d-voastră ar fi in legătura cu niște idei și chiar poze dacă se poate cu Sputnik pentru acoperiș sau ieșiri folosite la acest tip de crescătorie.
Continuă să citești Sputnik pentru crescătorie in podul casei